Nehořlavé látky

První tkaniny Trevira CS se objevily na trhu již v roce 1980. Od samotného počátku splňují všechny důležité protipožární normy, obejdou se bez dodatečných chemických úprav a nehořlavé vlastnosti se neztrácejí ani praním, používáním nebo stárnutím materiálu. Všechny látky pod touto značkou musí absolvovat zkoušky na obtížnou vznětlivost. Teprve poté mohou být uvedeny na trh. Trevira CS v zájmu ochrany značky přísně dohlíží na dodržování směrnic.

Samotný proces výroby látek Trevira CS, kdy jsou již přímo vlákna a příze obohacovány o malé množství organofosforečné látky, zajišťuje, že nehořlavou vlastnost látky Trevira CS časem neztrácí. Textílie, které jsou na rozdíl od látek Trevira CS ošetřeny dodatečnou úpravou proti hoření, o tuto vlastnost vnějšími vlivy časem přichází a je nutné ji pravidelně obnovovat.

Zde si můžete prohlédnout test, který ukazuje, jak na rozdíl od běžné látky se těžce vznětlivé textilie Trevira CS (vlevo) jen pomalu roztavují. Během hoření dochází jen minimálně k doutnání a vzniku nebezpečných toxických plynů. Naproti tomu běžné látky během několika sekund celé vzplanou a mohou způsobit nemalé škody. Nehořlavé tkaniny zajistí bezpečí vašeho domova.

Srovnávací test hoření obyčejné látky a Trevira CS
Zpět do obchodu