Jak správně objednat záclony

Jak správně objednat šířku záclony?

Zaměření záclony je velice důležité. Musíme počítat i s pár centimetry navíc.
Při zjišťování správných rozměrů je důležité změřit celkovou šířku plochy, kterou budete chtít záclonou zakrýt.
Jelikož existují různé výšky a vzory záclon, je jen na Vás, jakou si vyberete. Záclona může být v provedení pouze k parapetu a nebo v provedení až a zem, což tvoří velmi zajímavou variantu designu.
Poté, co zjistíte šířku plochy, a to podle délky garnýže nebo samotné šířky okenního prostoru, je potřeba na základě zjištěného údaje vypočítat šířku záclony.
Záleží přitom na řasení, které u záclony chcete mít. U klasické záclony by řasení mělo být dvou- až trojnásobné.
Po výpočtu ještě přidejte kolem osmi až deseti centimetrů, které budou sloužit k založení boků záclony.

Praktický příklad:
Pokud je okno široké 2 metry, měla by šířka záclony být minimálně dvojnásobná, tedy 4 metry. K tomu připočtete ještě zmíněných osm až deset centimetrů na boky.
Výše uvedeným výpočtem zjistíte šířku záclony.

Jak na výšku?

Důležitá je však také výška záclony. Zde je zapotřebí brát v potaz nejenom samotnou délku od tyče k zemi, případně k parapetu, ale počítejte také s tím, že několik centimetrů navíc ubere na délce založení záclony, např. okolo 6 cm založení na tzv. tunýlek. Poslední trendy a módní směry se stále více odklání od standardního zaměřování výšky záclon k parapetu nebo na zem. Lidé např. volí i výšku záclony třeba jen do půlky prosklené části okna, aby vynikly květiny na parapetu.
V případě nejvíce využívaných záclon, které se věší na háčky nebo žabky k tyči, je nutné počítat s délkou záclon o pár centimetrů nižší právě o výšku háčků, nebo žabek. Jestliže chceme záclonu až na zem, je nutné od vzdálenosti garnýže od země ještě odečtěte několik centimetrů cca 2 -3, aby se záclony po zavěšení nedotýkala podlahy.

Jak tedy zjistit rozměry záclony:

- šířka záclony

1) změřit šířku prosklené části okna
2) zjištěnou šířku zdvoj až ztrojnásobit
3) připočítat 8-10cm

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení